SAYSEN Eğitim ve Saymanlık Çalışanları Sendikası

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN 

Anne; özgüvenin, fedakarlığın, samimiyetin, karşılıksız sevmenin, hiçbir tanımın ifade edemeyeceği kadar duygusal bir bağın, sınırsız şefkatin, bitmeyen sevginin, benliğini varlığımızla bütünleştirmenin sembolüdür.

 

Annelerin varlığı cennet, yokluğu ucu bucağı görünmeyen bir boşluktur. O nedenle de ayakları altına cennet serilen annelerin hakkı ödenemez. Eğitimden kültüre, örf adetten geleneğe, ekonomiden geleceğe kadar annelerin dünyalarına uzak düşen, onların beklentilerini karşılamayan, onları sevindirmeyi amaçlamayan hiçbir program, varlığın da hakikatin de doğasına uygun değildir.

 

Dilinden, (anadil) yurduna, (anayurt) yasasına (anayasa) kadar en temel varolan olgu ve boyutlar “ana” motifiyle birlikte kavramsallaşmıştır.

 

Anadolu’da aile; okul, annede; öğretmendir. Anneler en soylu öğretmenidir insanlığın, çağların, çocukların. İnsanlığı doğuran, medeniyetleri yoğuran annelerdir. Bizim için kendilerini feda eden annelerimize verilecek gerçek ödül, onur duyacakları başarılarımızı armağan etmektir. Annelerin emeğine en büyük katkıyı vermiş, Anneler Günü’nü gerçek anlamda kutlamış oluruz. Güçlü anne, güçlü aile; güçlü aile de güçlü toplum demektir.

 

Annelerimiz, bizim gerçek güzelliğimiz, gerçek değerimiz ve zenginliğimizdir.

 

Say-Sen ailesi olarak öncellikle anne olan meslektaşlarımızın bu mutlu ve özel günlerinde, kendilerine en derin sevgi ve şükranlarımı sunuyoruz.

 

Hayatın tüm güzelliklerine layık olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştirip, hayat boyu yol göstericimiz, baştacımız olan ve anne olmanın en mukaddes gururunu taşıyan başta şehitlerimizin anneleri olmak üzere, bütün annelerimizin “Anneler Günü’nü” kutluyor, ebediyete intikal etmiş annelerimize de Allah’tan rahmet dileyerek, en derin minnettarlığımızı, şükranlarımızı, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

SAY-SEN AİLESİ09 Mayıs 2020


YORUM YAP

Yalnızca Üyeler yorum yazabilirler.
 


YORUMLAR

Ana Sayfa | Saysen | Genel Merkez | Mevzuat | Şubelerimiz | İletişim
Eğitim ve Saymanlık Çalışanları Sendikası © 2014 Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgiler izinsiz kullanılamaz.